Překvapení v Maďarsku: Ocon ujel všem, do vedení ve F1 se vrátil Hamilton Překvapení v Maďarsku: Ocon ujel všem, do vedení ve F1 se vrátil Hamilton

Nečekaného vítěze má Velká cena Maďarska. Na Hungaroringu vyhrál ve formuli 1 vůbec poprvé Esteban Ocon. Čtyřiadvacetiletý pilot týmu Alpine ovládl závod na Hungaroringu před Sebastianem Vettelem a Lewisem Hamiltonem, který se vrátil do čela průběžné klasifikace o sedm bodů před Maxe Verstappena. Nizozemský jezdec Red Bullu dojel po kolizi v úvodu desátý.

1. 8. 2021 17:20
Zvířecí kamufláž: sova na fotografii dokonale splývá s kůrou stromu Zvířecí kamufláž: sova na fotografii dokonale splývá s kůrou stromu

Zvířata se dokážou v přírodě dokonale maskovat. Pokud fotograf zachytí živočicha v jeho přirozeném prostředí, stává se, že na výsledném snímku s pozadím naprosto splyne. To se stalo i kanadskému fotografovi, když fotil sovu.

1. 8. 2021 18:00
Tokio fokus podcast: O zlatém a stříbrném finále pro český tenis Tokio fokus podcast: O zlatém a stříbrném finále pro český tenis

Česká výprava dosáhla v Tokiu už na 8 medailí. Tu poslední – zlatou – vybojovaly ve finále ženské čtyřhry Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou. V éře české samostatnosti se jedná o první tenisové zlato a sbírka nejcennějších kovů se na japonských Hrách rozrostla na 4. Těsně pod vrcholem zůstala v sobotním finále dvouhry Markéta Vondroušová. O cestě...

1. 8. 2021 16:20
Maslák běžel na mezinárodní scéně nejpomaleji od roku 2009. Dal jsem do toho vše, řekl Maslák běžel na mezinárodní scéně nejpomaleji od roku 2009. Dal jsem do toho vše, řekl

Svůj nejpomalejší závod na mezinárodní scéně od vstupu do seniorské kategorie předvedl v Tokiu čtvrtkař Pavel Maslák. Nedělní výkon 47,01 byl jednoznačně nejhorší od juniorského mítinku v roce 2009 v Rijece. To mu bylo osmnáct let. Podepsaly se na tom potíže v přípravě i střevní viróza těsně před olympijským závodem.

1. 8. 2021 7:30
První krok k treblu ve stylu Zátopka. Sen Hassanové málem zničil pád, zlato jí zajistila káva První krok k treblu ve stylu Zátopka. Sen Hassanové málem zničil pád, zlato jí zajistila káva

V Tokiu se chce tučným písmem zapsat do historie. Vyhrát závod na patnáct set, pět a deset tisíc metrů na jedné olympiádě? To se ještě nikomu v historii Her nepovedlo. Sifan Hassanová by ale ráda byla první. "Nejde mi ale o medaile, mám holt ráda bláznivé věci," řekla Nizozemka. A úvodní kroky zvládla skvěle. Zlato z pětky má i přes krizi už na krku,...

včera, 20:55
Čtvrté zlato je doma. Pár Krejčíková, Siniaková ustál tlak a podmanil si čtyřhru Čtvrté zlato je doma. Pár Krejčíková, Siniaková ustál tlak a podmanil si čtyřhru

Do české medailové kolekce přibylo na Hrách v Tokiu čtvrté zlato. Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou totiž potvrdily roli hlavních favoritek a vyhrály turnaj ve čtyřhře. Ve finále zdolaly švýcarskou dvojici Belinda Bencicová, Viktorija Golubicová 7:5 a 6:1. Český olympijský tým má proto v japonské metropoli na kontě už osm cenných kovů.

1. 8. 2021 8:00
Tenista Casper Ruud vyhrál jako první tenista od roku 2011 tři turnaje ve třech týdnech Tenista Casper Ruud vyhrál jako první tenista od roku 2011 tři turnaje ve třech týdnech

Nor Casper Ruud ve finále v Kitzbühelu porazil 6:1, 4:6, 6:3 Španěla Martíneze. Jako první tenista od roku 2011 tak vyhrál tři turnaje ve třech týdnech, naposledy se to povedlo Andymu Murraymu z Velké Británie.

31. 7. 2021 23:41
Nové postavy v seriálu Slunečná: Proč Rázlovou nikdo nevítá! Nové postavy v seriálu Slunečná: Proč Rázlovou nikdo nevítá!

Před prázdninami tvůrci seriálu Slunečná diváky zdrtili rozchodem Janka alias Marka Lambory (26) a těhotné Týny v podání Evy Burešové (28). Už se ale točí další díly, v nichž nebudou chybět nové neuvěřitelné intriky. Naštěstí taky dojde ke svatbě. Ale především se diváci můžou těšit na tři nové postavy.