Soudružky a soudruzi, únor nebyl vítězný, ale prohraný, řekl Zeman KSČM

Prezident Miloš Zeman vystoupil na sjezdu KSČM. „Soudruzi a soudružky,“ pozdravil delegáty a řekl jim, že je zdraví tradičním sociálnědemokratickým oslovením. Je to poprvé po roce 1989, po pádu režimu, kdy se nějaký prezident vydal na sjezd nereformovaných komunistů.

dnes, 10:41
ŽIVĚ: Německo – Česko. Kvitová přejela Görgesovou, Plíšková vyhrála první set ŽIVĚ: Německo – Česko. Kvitová přejela Görgesovou, Plíšková vyhrála první set

Semifinále Fed Cupu mezi Německem a Českem na rychlé antuce ve Stuttgartu rozehrála nadmíru úspěšně Petra Kvitová, která přejela za hodinu Julii Görgesovou 6:3 a 6:2. V druhém zápase Karolína Plíšková vyhrála nad Angelique Kerberovou první set 7:5. Přímý přenos vysílá ČT2 a web ctsport.cz.

dnes, 14:36
Demonstranti se pokusili vniknout na sjezd KSČM, policie je zastavila

I po odjezdu prezidenta Miloše Zemana pokračují v Nymburku, kde probíhá sjezd KSČM, demonstrace proti komunistům, proti prezidentovi Zemanovi i proti chystanému vládnímu spojení ANO se sociálními demokraty s tolerancí KSČM. Demonstranti se pokusili vniknout do Obecního domu, kde sjezd probíhá, a musela je zastavit policie.

dnes, 13:16
Na sjezdu KSČM zasahuje policie. Rozzuřený dav se probíjí do budovy Na sjezdu KSČM zasahuje policie. Rozzuřený dav se probíjí do budovy

Nymburk - Několik účastníků protestu proti rostoucímu vlivu komunistů se pokusilo asi hodinu po poledni proniknout do Obecního domu v Nymburku, kde se koná volební sjezd KSČM. Policisté jim v tom zabránili, vytlačili je ze schodiště.

dnes, 13:24
Režisér Magnusek: Svěrák nebo Hřebejk se staví do role, která jim nepřísluší. Ti, co křičí po demokracii, ji sami neuznávají Režisér Magnusek: Svěrák nebo Hřebejk se staví do role, která jim nepřísluší. Ti, co křičí po demokracii, ji sami neuznávají

ROZHOVOR „Orbán? Vyhrál demokraticky a poměrně i velkou většinou, o čemž se tady nezdá ani Zemanovi... Svět se mění a lidi mají plné zuby některých politiků a tak volí ty, kteří se nám zdají kontroverzní,“ říká v novém rozhovoru pro ParlamentníListy.cz herec, režisér, producent a šéf Obce českých spisovatelů Tomáš Magnusek. Do kin jde právě jeho nový...

dnes, 16:13
Neonacisté v německém Ostritzu oslavují Hitlera, město střeží policie

Několik policistů na metr čtvereční je možné napočítat v částech východoněmecké obce Ostritz. Jindy poklidné městečko se tento víkend kvůli rozsáhlému festivalu neonacistů, kteří si připomínají výročí narození nacistického vůdce Adolfa Hitlera, proměnilo ve zřejmě nejstřeženější místo v Německu.

dnes, 12:19
Poprvé od roku 1989 rozhodují komunisté o vládě, přijíždí za nimi Zeman

Na české komunisty je upřena největší pozornost od pádu minulého režimu v listopadu 1989. Poprvé od té doby totiž rozhodují o tom, jaká vláda s důvěrou Poslanecké sněmovny v České republice bude. Na jejich sjezd v Obecním domě v Nymburku vystoupí prezident Miloš Zeman a na post šéfa KSČM má nominaci deset lidí.

dnes, 7:56
Schick se poprvé v sezoně trefil v lize, AS Řím jasně vede nad SPAL

Český fotbalový útočník Patrik Schick má za sebou první ligovou branku v dresu AS Řím. Jeho celek vede v zápase 34. kola italské ligy nad celkem SPAL 3:0.

dnes, 16:28
Mladí Turci houfně opouštějí islám a stávají se deisty. Politici zuří

Mezi mladými Turky přibývá odpadlíků od islámu. Podle zprávy, která pobouřila tureckou veřejnost, se čím dál víc dospívajících považuje za deisty. V Boha tak stále věří, ale už k tomu nepotřebují proroka Mohameda ani imámy. Letité náboženské poučky už jim v moderním světě neodpovídají na otázky, islám si navíc mládež pojí s nenáviděnými politiky.

dnes, 19:30
Britská královna Alžběta II. slaví 92. narozeniny

Britská královna Alžběta II. slaví 21. dubna úctyhodné dvaadevadesátiny. Vládne ve své zemi už 66 let, přitom se původně panovnicí vůbec stát neměla.

dnes, 13:30